Darmowa dostawa już od 250 zł.
  • Zaloguj się
  • Załóż kontoDANE DO LOGOWANIA

Pokaż

Pokaż

Jeżeli nie pamiętasz hasła, wpisz swój adres e-mail, a my prześlemy do Ciebie wiadomość z nowym hasłem.


Wróć do logowania

Zamknij
Zamknij

Ulubione zabawy niemowlaków – czym bawią się małe dzieci?

Strona główna » Blog » Ulubione zabawy niemowlaków – czym bawią się małe dzieci?

Ulubione zabawy niemowlaków – czym bawią się małe dzieci?

Data dodania: 14-12-2021
Dla swoich dzieci chcemy jak najlepiej i szukamy zabawek, które będą dla nich odpowiednie. W tym artykule pokażemy Wam kilka zabawek idealnych dla niemowlaków.

Każdy rodzic wie, że dzieci uwielbiają się bawić. Przy wyborze odpowiednich zabawek dla większych pociech zazwyczaj nie ma problemów, ale co kupić niemowlakowi? Zwłaszcza dla młodych rodziców dobranie zabawki odpowiednio do wieku malucha może stanowić duże wyzwanie, dlatego w tym artykule postaramy się rozwiać Państwa wątpliwości odnośnie do zabawek dla niemowląt. 

Przytulanka - najlepszy przyjaciel naszego dziecka 1

Zabawki pomagające w zasypianiu 2

Gryzaki - ratunek na wyrzynające się zęby 3

Zabawki sensoryczne 3

Podsumowanie 4 

Przytulanka – najlepszy przyjaciel naszego dziecka

Prawdopodobnie każdy z nas w dzieciństwie miał ulubionego pluszaka, z którym nie chciał się rozstawać nawet na moment. Przytulanki są najczęściej pierwszymi zabawkami kupowanymi małym dzieciom. Wykonane z miękkiego materiału, są bezpieczne dla niemowląt. Nie mają ostrych końców ani małych elementów, które maluch mógłby połknąć, z tego powodu są najchętniej kupowanymi przedmiotami na prezent. Szumiący miś dou dou 

to przytulanka, która łączy w sobie miękkość pluszaka oraz delikatnie szumiący mechanizm. Szumiące serce misia uspokoi niemowlę i przygotuje je do snu, a milutki kocyk otuli dziecko.

 

przytulanka

Zabawki pomagające w zasypianiu

Mamy i babcie bardzo często przed zaśnięciem śpiewają swoim maluchom kołysanki. Piosenki uspokajają niemowlę i pomagają one zasnąć. Nie każdy rodzic ma siłę albo umiejętności, aby śpiewać najmłodszym członkom rodziny. Z pomocą przychodzi kolejna z serii Szumisiów – zabawek przytulanek. Szumiś z kołysankami to miła zabawka z wmontowanym głośnikiem, z którego usłyszymy aż 16 polskich kołysanek (8 w wersji śpiewanej i  8 w wersji nuconej).  Serduszko misia odtwarza muzykę nieprzerwanie przez 30 minut, dzięki czemu maluch zdąży zasnąć bez konieczności ponownego włączania zabawki, co mogłoby doprowadzić do rozbudzenia dziecka.

zabawki do snu

 

Gryzaki – ratunek na wyrzynające się zęby

Ząbkowanie może być bardzo uciążliwe zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców. Zazwyczaj zaczyna się około 6. miesiąca życia, ale czasem jego początek może przypaść wcześniej. Dziecko będzie wtedy próbowało gryźć różne przedmioty, by sobie ulżyć, dlatego warto zadbać o odpowiednią zabawkę, która będzie bezpieczna dla naszego niemowlaka. Gryzaki powinny być wykonane z wysokiej jakości silikonu i nie zawierać małych szparek, w których mógłby zbierać się brud. Należy zwrócić uwagę, czy zabawki są łatwe do umycia - w końcu nasz maluch będzie wkładał je do buzi. Bobo przyssawki spełniają wszystkie te warunki, a ponadto dzięki jaskrawym kolorom i zmiennym fakturom zainteresują dzieci swoim wyglądem.

gryzak

 

Zabawki sensoryczne 

Dzieci około 10. miesiąca życia są już gotowe, aby wchodzić w interakcje z bardziej wymagającymi zabawkami. Jest to idealny wiek na zapoznanie się z większą ilością kształtów, kolorów i faktur. Ważne, aby pozwolić maluchowi na dotykanie różnych rzeczy pod czujnym okiem rodzica. Na rynku jest obecnie wiele zabawek oferujących ciekawe doznania dotykowe i przedstawiające interesujące kształty. Jedną z takich zabawek jest elastyczna kostka firmy Fat Brain Toy. Zestaw zawiera kostkę z elastycznymi ściankami oraz sześć klocków w różnych kształtach oraz o różnych fakturach. Dziecko przeciskając elementy przez kolorowe gumki zachwyci się ich różnorodnością i ciekawą kolorystyką.

 

zabawka sensoryczna

 

Podsumowanie

Na rynku można znaleźć wiele zabawek dla dzieci poniżej pierwszego roku życia, które nie tylko bawią, ale i wpływają pozytywnie na rozwój malucha. 

 

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu powyższego artykułu większość Państwa wątpliwości na temat zabawek dla dzieci została rozwiana i teraz bez obaw zdecydują się Państwo na odpowiednią zabawkę dla niemowlaka. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą całą ofertą zabawek dla niemowlaków!Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu